Praca zdalna

Pracowanie w domu

Najważniejszą rzeczą jest zrobienie listy zadań. Bez niej marnuje się czas, a sama praca traci na efektywności. Dobrze jest zrobić ją wieczorem by następny dzień zacząć energiczne od wskazanych zadań.

Te listy kryją w sobie magię - przyjemnym jest skreślanie kolejnych wykonanych czynności i dodaje motywacji na kolejne, mniej przyjemne. Dobrze jest by jak najwięcej spędzać na tych działaniach, które chociaż nie są obligatoryjne to dają "powera"

Pierwszeństwo najważniejszych

Dobrze jest by najważniejsza czynność była zrobiona pierwsza. W przypadku autorki, najważniejszym jest post na swojej stronie. Do twórczego pisania potrzeba świadomego umysły, a maile i ustalenia nie wymagają tyle energii. Czasem pozytywne jest zrobienie rozgrzewki przed właściwym zadaniem.

Cele

Bez nich nie będziemy wiedzieć jakie czynności pozwolą nam dojść do upragnionego celu. Czasem warto poświęcić parę minut i je określić. Dobrze jeśli są to konkrety, a nie marzenia

Myślenie

Bez ludzi w biurze, może być negatywne jeśli potrzeba skonsultować z drugą osobą jakiś pomysł lub usłyszeć jej opinie. Oprócz pozyskania rad, głośne opowiedzenie o czymś pozwoli wszystko ładnie rozplanować.

Ubranie

Co prawda można codziennie nosić piżamę, ale autorka woli przebrać się by poczuć się gotową do działania. Nie jest potrzebny pełny makijaż, ale samo uczesanie się czy pomalowanie rzęs pozwala myśleć, że można zrobić wszystko.

Zdrowe śniadanie

Jedzenie i domowe porządki

Autorka stara się by jak najwięcej przyrządzać posiłki w swoich czterech kątach. Chociaż tego nie lubi, porcje na kilka osób pozwalają jej mieć obiad na kilka dni. Najgorsze są domowe prace. Bałagan łatwo zrobić, ale w końcu porządek też się lubi. Autorka woli używać maksymalnie 2 kubki, a resztę ułożyć poza zasięgiem rąk. Bałaganu jest mniej i prościej go ogarnąć.

Miejsce

Autorka - Po przeprowadzce do stolicy wynajmowałam kawalerkę, ale kilka tygodni w tym samym pokoju zaczęło denerwować. Wynajęłam zatem małe biuro. Gdy zmieniłam mieszkanie na kilka pokoi, osobne pomieszczenie w zupełności wystarczyło. Najczęściej jest to salon, ale do dłuższych czynności wybieram mały pokój.

Ruszanie się i przerwy

Najlepszym przyjacielem dla ludzi pracujących samemu w domu będą psy. Trzeba je wyprowadzać, a więc i samemu wyjść z domu.Nie siedzi się wtedy 24/7 tylko w domu. Ponadto pies odstresuje i pozwoli na przytulenie się do żywego stworzenia, nie wspominając o chwili zabawy.

Można skorzystać również z małego sportu jak bieganie czy długi spacer.

Rozpraszanie uwagi

Najgorszymi z nich mogą być tzw. social media. W takiej sytuacji rozpisanie kolejnych działań powstrzyma nas przed zaglądaniem na Facebooka co 5 minut.

Pustka

Czasami można utknąć w miejscu i nie wiedzieć co robić dalej lub nic co robimy nie chce wyjść. Pomocne wtedy będzie wyjście ze swego mieszkania i lekka rozrywka jak wypicie kawy w kawiarni czy przechadzka z psem.

Nie każdy może pracować w domu. Niektórzy wolą przenieść pracę do dodatkowego biura albo znowu pracować na etacie. W przypadku autorki, lubi ona bycie mobilną, ale jednocześnie docenia, że nie ma styczności z korkami itp..

Zobacz