Praca zdalna

Praca w domu, czyli jak zarabiać w internecie cz. II

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o zarabianie przez internet, cieszy się copywriting oraz wszystko, co związane jest z content maketingiem. Do działalności copywritingowej można zaliczyć wszelkie teksty reklamowe i promocyjne, artykuły na blogi lub portale internetowe, a także teksty z zakresu SEO, czyli takie, które mają odpowiednio wypozycjonować daną stronę internetową.

Jeżeli więc masz w sobie żyłkę pisarza, lekkie pióro, a na dodatek cieszy Cię tworzenie tekstów i artykułów, to copywriting jest dla Ciebie świetną okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeżeli spędzasz godziny na portalach społecznościowych, a social media i reguły dobrego PR znasz od podszewki, spróbuj swoich sił w tej branży. W tym wypadku potrzebna jest wiedza o danej branży, a także kreatywność i umiejętności komunikacyjne, nie będziesz za to potrzebował własnego biura. 

W dobie internetu, nauki i nieustannego, powszechnego zdobywania wiedzy nie ma żadnych granic. Równie dobrze można realizować się poprzez udzielanie korepetycji lub konwersowanie z obcokrajowcami w ich ojczystym języku wykorzystując do tego celu komunikatory internetowe. Dzisiaj bardzo istotnym zajęciem stało się również szeroko pojęte doradztwo. Praca w tej branży bardzo dobrze funkcjonuje poprzez działalność internetową. Czas to pieniądz, dlatego klienci cenią sobie dzisiaj możliwość internetowych usług ubezpieczeniowych, prawnych i finansowych. 

Powyższe rozwiązania będą dobrym pomysłem, jeżeli decydujesz się na rezygnację z pracy na cały etat. Jeżeli natomiast interesuje Cię tylko dorobienie pewnej sumy do swojej comiesięcznej wypłaty, z pewnością też znajdziesz coś dla siebie. Potrzebny będzie Ci jedynie dostęp do internetu i początkowo spora doza cierpliwości.

Jednym z łatwiejszych sposobów na zarobek w internecie jest zajmujące co prawda trochę czasu wypełnianie ankiet internetowych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że to Ty możesz zdecydować ile czasu na to poświęcić. Należy jednak mieć na uwadze, że zajęcie to wymaga wytrwałości oraz częstego logowania się w serwisach, aby nie przegapić nowych ankiet. Dobrym pomysłem w tym wypadku jest jednoczesna rejestracja na kilku portalach, dzięki czemu wciąż będziesz mieć nowe ankiety do wypełnienia, co z kolei przełoży się na wyższy zarobek.

Zlecenia przez internet

Innym sposobem na zarabianie w internecie jest uczestnictwo w programach ravshare. W małym uproszczeniu można powiedzieć, że są to platformy, które dzielą się zyskami pozyskanymi ze sprzedanych reklam. Użytkownik musi także oglądać reklamy innych współużytkowników. W tym sposobie zarobki w znaczącym stopniu uzależnione są od zaangażowania. Popularnym sposobem są też programy partnerskie, w których chodzi o to, aby polecać innym użytkownikom różnego rodzaju produkty np. finansowe. Można robić to niewielkim wysiłkiem np. za pośrednictwem maila, facebooka, lub forów i grup dyskusyjnych. Trzeba zawsze pamiętać jednak o tym, że żaden z tych sposobów nie przyniesie oczekiwanego zysku, jeśli nie przeznaczysz na niego odpowiedniej ilości czasu i dozy zaangażowania.

Jak zorganizować sobie czas w domu?

Wielu osobom może wydawać się, że praca w domu to po prostu sielanka, jednak tak naprawdę rzeczywistość jest zupełnie inna. Po pierwsze nie wszyscy będą pracować efektywnie, siedząc cały czas samotnie w domu. Tak właściwie jest się wtedy zamkniętym samemu w czterech ścianach, dlatego dla niektórych takie zajęcie może okazać się o wiele bardziej męczące niż praca na etacie. Często okazuje się, że nasza kreatywność napędzana jest przez rozmowy lub pomysły współpracowników, czego nie doświadczymy, pracując w domu. Jeszcze trudniej będzie, jeśli zajdzie konieczność jednoczesnej pracy i opieki nad dzieckiem.

Praca jest wtedy bardzo nieregularna i często przerywana, dlatego osoby, które potrzebują dużego skupienia, mogą nie dać sobie po prostu z tym wszystkim rady.  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że praca w domu to nie tylko sielanka, a dla niektórych może okazać się to jeszcze bardziej męczącym rozwiązaniem niż etat. Nie wszyscy są przystosowani do tego, by pracować samotnie przez cały dzień w swoim domu. Niektórzy po prostu potrzebują różnych bodźców stymulujących, które pobudzą i zainspirują do kreatywnej pracy. Jeszcze trudniejszą sytuacją może okazać połączenie pracy w domu i opieki nad dzieckiem. Ogromną sztuką jest dobre zorganizowanie sobie wszystkich zajęć, tak, by praca przez internet była efektywna. Jednak istnieje kilka skutecznych sposobów, by uporządkować swój czas i obowiązki.

Dobra organizacja wszystkich zajęć jest tu jednak kluczem do sukcesu. Pomoże nam w tym z pewnością sporządzenie grafiku dnia - wtedy od razu widzimy ile mamy przeznaczone czasu, dlatego praca idzie zwykle w tym wypadku o wiele sprawniej. Grafik ten musi jednak, oprócz pracy, zawierać w sobie także inne obowiązki wykonywane w domu. W ten sposób z pewnością nasza praca będzie lepiej zorganizowana i bardziej efektywna. W lepszej efektywności pomoże również odcięcie się od portali społecznościowych, które stanowią prawdziwe pożeracze czasu. W tym wypadku często przydają się aplikacje blokujące dostęp do portali na kilka godzin, więc po wykonanej pracy bez przeszkód będziemy mogli sprawdzić, co dziś ciekawego wydarzyło się u naszych znajomych. Dla lepszej koncentracji i efektywności warto także co jakiś czas rozprostować nogi i wykonać parę ćwiczeń, dzięki czemu nasz mózg będzie bardziej dotleniony i gotowy do działania. 

Jak można zauważyć, w dzisiejszych czasach praca na etacie nie musi być jedynym źródłem zarobku. Pracując w internecie sam jesteś swoim szefem i to od Ciebie zależy jak, ile i kiedy pracujesz. Musisz pamiętać jednak o tym, że nikt nie zrobi nic za Ciebie i wszystko, co osiągniesz, będziesz zawdzięczać tylko sobie. Jeśli tylko wystarczająco się zaangażujesz i będziesz wywiązywać się ze swoich założeń, włożony w to wszystko trud z pewnością przyniesie wymierne efekty.

Zobacz